Eestlane, venelane ja sakslane on nõia käes vangis. Nõid "Kes ehitab mulle ühe korraliku WC saab vabaks!" Eestlane ehitas puidust, venelane šokolaadist ja sakslane wc paberist. Esimesena proovib nõid sakslase oma, WC laguneb kokku ja sakslane jääb vangi. Järgmine on venelane, sulab ära ja venelane jääb vangi. Viimane on eestlane nõid teeb WC-poti kaane lahti peale "Kriiks, Krääks!" kostab WC-pott, nõid "Oo, milline muusika!" Istub peale, seelik jääb naela külge kinni ja tõmbab nõia seeliku maha! "Oo, riidest lahti tõmbaja!" Teeb häda ära ja tõuseb püsti "Oo, riide selga tõmbaja" Paneb WC-poti kaane kinni "Kriiks, Krääks!" Nõid "Oo milline muusika!" Läheb WC-st välja ja paneb täie pauguga WC ukse kinni ja WC-pott laguneb laiali "Kilin, kolin!" Nõid "Oo, kokkupandav WC-pott!" Ja eestlane sai vabaks.

Eestlane, venelane ja sakslane on nõia juures vangis.
Nad pääsevad siis sealt ära kui nad on sääskedega 1 h ühes ruumis ja nad ei tohi üle 2 sääsepunni saada.
Esimesena läheb venelane on 1h tuleb välja ja on paksult sääsepunne täis.
Teisena läheb sakslane.
1h pärast tuleb välja üleni sääsepunniline.
Siis läheb eestlane tuleb 1h pärast välja on ainult üks punn
Nõis küsib: kuidas sa nii siis said?
Eestlane: ma tapsin ühe sääse ära teised läksid matustele.

Sakslane, veneane ja eestlane on vangis. Neile õeldi, et kui nad tahavad välja saada peavad nad kõndima üle naelta ja ei tohi öelda AI. Sakslane läheb ja on poole peal ja järsku ütleb AI AI AI, sakslane ei saanud vangist välja. Venelane läheb ja on peaaegu lõpetamas, aga ei pea vastu ja karjub AI AI AI AI AI ja ei saa ka venelane vangist välja. Eestlane läheb ja jookseb üle ja karjub OI OI OI OI ja eestlane sai vangist välja.

3 hiinlast tulid Eestisse. Keegi neist ei oska eesti keelt ja otsustavad õppida tänavatelt. Kõik kolm lähevad erisuunas ja esimene kuuleb, kuidas lapsed mängivad ja karjuvad "Mina, mina, mina!" . Õpib ära ja saab selgeks. Teine hiinlane kuuleb samuti kuidas lapsed mängivad "Kahvel kõhtu, üle aia saia-maia!". Õpib ära ja saab selgeks. Kolmas hiinlane kuuleb kuidas poiss tahab emalt jäätiseraha juurde "10 vähe 5 juurde." . Õpib ära saab selgeks.
Samal ajal toimub Eestis mõrv ja kahtlustatakse neid kolme hiinlast.
Kohtus küsib kohtunik: "Kes seda tegi?"
Esimene hiinlane hüüab: "Mina, mina, mina!"
Kohtunik: "Kuidas te seda tegite?"
Teine hiinlane: "Kahvel kõhtu, üle aia saia-maia!"
Kohtunik määrab siis karistuse: "Nii kõik on selge. 10 aastaks vangi."
Kolmas hiinlane hüüab: "10 vähe 5 juurde!"

Vaata tägi Anekdoodid